Blázniví a bojeschopní Pataponi se opět vrací na scénu. Poté, co to řada fanoušků už vzdala s čekáním na nový díl, přichází alespoň remake druhého dílu. Tentokrát místo malého PSP displeje dobyli rovnou 4K obraz na PS4.

Patapon 2 Remastered následuje kroky remasteru prvního dílu, který vyšel před 3 lety taktéž na PS4. Od původního vydání Patapon 2 na PSP uběhlo už 12 let, a tak si Sony a Japan Studio řekli, že už je na čase tuto hru vydat ve 4K na nové platformě.

A jak si tedy tento remaster vede? Jedná se víceméně o 1:1 konverzi na jinou platformu, s tím že zvuky a uživatelské rozhraní jsou naprosto identické. Jediné, co se změnilo je rozlišení grafiky, hrstka nových miniher a nová skill mutace Pataponů.

Co se ale týče původní hratelnosti a atmosféry, právě druhý díl Pataponu přežil zkoušku času snad z celé trilogie nejlépe. Nabízí mnoho různých bitev, herních módů, vylepšení Pataponů, a nabízí široké množství chytlavých rytmických skladeb.

A právě o tu rytmickou chytlavost v celé této hře jde. Jste totiž bůh Pataponů, kteří spoléhají, že je budete správně vést kupředu k vítězství v jakékoliv bitvě. K dispozici máte 4 spirituální bubny, na které můžete během bitev hrát. Celý děj se odehrává ve čtyř-taktu, kdy máte prostor právě zahrát 4 údery bubnu. Pataponi se pak zachovají podle toho, co jste zahráli. Pokud se vám povede tyto 4 údery úspěšně hrát v rytmu několikrát za sebou, Pataponi dostanou bojovou horečku a půjde jim to ještě lépe. V takovémto duchu se pak nese celá hra. Chodíte na různé mise po ostrově, kde buďto rytmicky bojujete s nepřáteli, nebo sbíráte suroviny. Za ty si potom můžete vylepšovat jednotlivé Patapony, nebo pořizovat nové. Patapony si navíc můžete před bitvou seskládat do formace dle libosti a dát jim lepší zbraně a vybavení. Variací je tu hodně, a každou misi objevíte něco nového.

Zbytek hodnocení náleží samotnému remasteru. Ano, grafické prvky jsou ve 4K, jak již bylo řečeno. Zvuky jsou ale vytažené z původní hry, a občas se zasekávají, což vcelku kazí celé rytmické tažení. K tomu všemu je z nějakého důvodu řada cut-scén bohužel v původním, velice nízkém rozlišení.

Tento remaster zkrátka nedotáhl všechny věci do konce, ale nad vodou ho drží solidní základ původní hry. Průběh vám zabere asi 15-20 hodin, během kterých budete objevovat nové jednotky, upgradovat si Patapony a nacházet nové nepřátelé. Za tým Indiana si tento remaster odnáší 8 z 10.