Mini Metro je důkazem, že v jednoduchosti je krása. Jak už název naznačuje, v této hře si totiž vytvoříte svoje vlastní metro. Není to však simulátor ale spíše logická hra, která je díky své jednoduché stylizaci perfektní na cesty.

Dark mode ochrání vaše oči

Jak už bylo zmíněno grafika hry je opravdu jednoduchá, díky čemuž je dokonce schopna nabídnout dark mode, který vám v noci nevypálí oči. Její jednoduchost je zároveň i výhodou, protože vše, co ve hře děláte, jde jasně vidět a nikdy se tak v hromadě tras a vagónů neztratíte.

Podstatou hry je samozřejmě vytváření vlastního metra. Hra vám v průběhu odemyká nové stanice, na kterých se objevují cestující. Každý cestující má svůj tvar, který reprezentuje příslušnou stanici, na kterou se chce dostat. Ne každá stanice je unikátní. Většina z nich je v podobě čtverců, trojúhelníků nebo koleček. Je však i pár speciálních tvarů, které jsou na mapě pouze jednou, jako je například hvězda nebo kosočtverec.

Hra má několik režimů

Právě, kvůli tomuto hra nabízí zajímavé možnosti jak udržet vaše stanice nepřeplněné. Časem například zjistíte, že se vyplatí udělat vaši linku delší, za cenu, že se nebudou tvary za sebou často opakovat. Nebo že mít pouze jeden hlavní tunel, který spojuje dvě strany řeky, není úplně nejlepší nápad. No, a pokud se vám stanice nepovede udržet nepřeplněné, hra skončí. Tedy.. ne tak úplně. Stále totiž máte možnost dohrát hru v dvou dalších módech. V endless módu, při kterém dále postupujete ve hře, ale stanice se vám nemůžou přeplnit nebo v creative módu, který slouží jako sandbox.

Mini metro, nabízí velké množství map, přičemž každá reprezentuje skutečné město. Můžete si tak vyzkoušet jaké by to bylo navrhovat metro v New Yorku nebo otestovat možnosti vysokorychlostních vlaků v Osace. Protože jsou mapy jednoduché, liší se pouze v rozestavění stanic, v pozici řek a občas v typech vlaků. Žádnou velkou variabilitu tak od hry bohužel čekat nemůžete.

Mini Metro také nabízí výzvy, po jejímž splnění se vám odemkne extreme mód. V tomto módu jsou všechny položené tratě permanentní a musíte si tak opravdu promýšlet vaše tahy. Dostat se však k extreme módu je už pěkná výzva.

Mini Metro je perfektní hra na cesty, i proto je ostatně jak na Nintendu Switch tak na telefonech. Díky své jednoduché grafice navíc není náročná a nezahltí vás nepotřebnými informacemi. Toto rozhodně není hra, při které bych strávil 2 hodiny v maximálním soustředění, ale rozhodně se hodí do vlaku nebo k vašemu oblíbenému seriálu. I přestože hra nemá vysloveně žádné chyby, nějak revoluční také není, a proto si odnáší solidních 8 bodů z deseti.