Hrdinové z celého vesmíru, spojte se! Infinity Stones jsou opět ve špatných rukou, a je jen na vás, abyste všechno dali do pořádku. Marvel Ultimate Alliance 3 je nový díl superhrdinsky napěchované série, která má za cíl jediné. Sjednotit všechny hrdiny Marvel univerza, a umožnit vám za ně nakopat záporákům zadek. Na toto poslání si můžete vzít až 3 kamarády a hrát lokálně spolu.

Ultimate Alliance 3 přináší vcelku vše z předchozích dílů, ale s uhlazenější, jednodušší grafikou, a jinými komby. Všechna superhrdinská akce je navíc prokládáná skvělými cutscénami, ale ty se často zbytečně snaží být vtipné v každé slově. Najdou se zde ale i opravdu povedené a správně vtipné úseky - jako například setkání s Deadpoolem. Každá postava má 4 dovednosti, které si postupně odemyká zvyšováním svého levelu. Tyto schopnosti jdou navíc v řetězové reakci použít s ostatními hráči, a tvoří tak hodně silná komba. Celý tým se ještě k tomu může spojit dohromady společným stiskem tlačítek, a udělat nepřátelům na chvíli pořádné peklo.

Hra se točí kolem Infinity Stonů, které se v úvodu rozutekly po celém vesmíru, a shodou okolností každý z nich skončil u nějakého záporáka. Procházíte postupně známé lokace z Marvel univerza, a snažíte se seskupit co nejvíce hrdinů a polapit všechny Infinity Stones.Během prolézání lokacemi můžete narazit na ISO-8 krystaly, které si potom můžete přiřadit k hrdinům, aby dostávali dodatečné výhody. Nebo je můžete v laboratoři rozdrtit na materiál, ze kterého můžete upgradovat jiné krystaly, které se vám třeba líbí více. V úrovních jsou navíc schované teleportační rifty, které pro vás mají připravenou challenge. Trochu mě ale vytrhlo z hraní, že pro každé vyzkoušení nového challenge riftu jsem byl nucen opustit story mód, zahrát si tuto výzvu, a poté z hlavního menu opět načíst story mód. Za každou splněnou challenge můžete dostat nové krystaly, skiny, nebo XP orby na zvýšení levelu.

Ultimate Alliance 3 se tentokrát omezil pouze na jednu platformu, a to na Nintendo Switch. Hra většinu času běží na stabilních 30 FPS, ale nemálo se stalo, že při větším kombu nebo při více nepřátelích na obrazovce se začala hra pořádně zasekávat. Nepomohl tomu ani fakt, že s kamerou byl po většinu hry neustálý boj. Divně se zasekávala, koukala do rohu, sekla se ve velice nepřehledné pozici, a tak podobně.

Tato superhrdinsky nabalená akce vám zabere zhruba 10 hodin, s tím že se všemi dodatečnými výzvami by se dalo přidat dalších zhruba 5 hodin. Pokud žerete superhrdiny, coop akci, nebo zkrátka zábavnou mlátičku, mohu Marvel Ultimate Alliance 3 vřele doporučit. Až na otravné problémy s kamerou a občasný frame drop je to povedená hra, a za tým Indiana si odnáší 9 z 10.