Nedopalek od cigarety, spis podezřelého na stole a vy pozdě večer sedíte ve vaší kanceláři přesvědčení o tom, že jste ve slepé uličce. Ano, tak tohle je hra Interrogation, you will be deceived, ve které si vyzkoušíte, jaké to je, stát se opravdovým detektivem.

Ve hře se dostanete do role detektiva a šéfa vyšetřování, ovšem žádné honičky autem, přestřelky a velké akce, tak jak je známe z hollywoodských filmů, tady opravdu nečekejte. Hra vám ukáže spíše vyšetřování ve stylu simulátoru, kde každá akce vyvolá odpovídající reakci a více než na ulici budete uvězněni mezi čtyřmi stěnami policejní stanice.

Hned na začátek se připravte na dlouhé sychravé večery ve vaší kanceláři, které strávíte nad spisy zločinců a podezřelých a poté na někdy až vyhrocené momenty ve výslechové místnosti. A právě druhé zmíněné místo je hlavním tahákem a zároveň i menší slabinou celé hry. Za pozornost stojí i krásně propracovaná černobílá grafika, která titulu dodává tu temnou atmosféru, která vás jednoduše bude bavit.

Příběh začíná celkem obyčejně. Dva podezřelí a jedno mrtvé tělo, zkrátka běžný den v práci. Ovšem během výslechu se dozvídáme o tajné internetové organizaci, která má za cíl šířit strach a násilí, a to ve vašem městě rozhodně tolerovat nechcete.

Na celou tuto šlamastiku nebudete sami a pod svůj dohled dostanete tým vyšetřovatelů, ve kterém má každý jedinec své názory a postupy, které se nebude bát vám sdělit.

Jak již bylo zmíněno, tak hlavním tahákem hry je výslech samotný, díky kterému se příběh posouvá vpřed. A zde je opravdu vidět, na čem si vývojáři dali záležet. Celkový dojem z toho všeho je umocněn výborným výkonem herců, a ještě lepším výkonem šikovných scénáristů, kteří postavám vdechli opravdu přesvědčivé reakce na každou vaší akci. Každý výslech je jedinečný a každá postava bude reagovat na vaše otázky jinak.

Jakou taktiku u výslechu si zvolíte, je ve větší míře na vás. Chcete být hodný polda? Jak je libo, ale ne každému se vaše podlézaní bude líbit. Věřte, že být s každým zadobře není vždy ta správná cesta. Naopak si můžete zahrát na zlého policajta a těm, co si budou stát stále za svým můžete jednoduše pohrozit vězením. Druhou variantou je vypnout záznamník a z šuplíku vytáhnout paralyzér. Druhá metoda většinou funguje, ovšem tohoto zacházení si všimnou vaši kolegové, a ne úplně každý s vámi bude v tomto ohledu souhlasit.

U výslechu musíte sledovat i tep podezřelého, anebo jeho sympatie vůči vám. Je tedy podezřelý mírně nervózní a má zvýšený tep? Neznamená to, že něco skrývá?

Na hře je opravdu krásně vidět, jaký vliv mají vaše rozhodnutí na samotnou hratelnost. Jste často u výslechu agresivní a nebojíte se zakázaných praktik? I veřejnost si toho všimne a již před začátkem výslechu se vás podezřelí můžou bát.

Přestože vás výslech bude do jisté míry bavit, stereotypu se bohužel v jedné a té stejné místnosti nevyhnete. Pokud si nelibujete v dlouhých rozhovorech bez akce, tak vás hra může hodně rychle omrzet.

Tvůrci jsou si toho vědomí, takže se vám do hry snaží přihodit i nějaké mini-hry. Ty ovšem nepůsobí dostatečně záživně na to, aby stereotyp dokázaly přemoci.

Neříkám, že jsem si pokec s týmem v hospodě neužil, ale například skládání roztrhaných kusů papírů mi přišlo nudné. Přestože činnosti do příběhu zapadají, jejich jednoduchost je až směšná.Hra má jednu stinnou stránku, která může nejednoho hráče odradit, ale pro jiného vůbec není překážkou. Tou je nutná perfektní znalost angličtiny, protože české titulky ve hře nenajdete. Během výslechu se může jednat jen o jedno nenápadné slůvko, díky kterému se dá rozlousknout celý případ a pokud jste mu zrovna nerozuměli, tak smůla. 

Hru jsem si opravdu užil, a ještě o to víc výslechy, kde máte limitovaný počet otázek, proto je musíte formulovat, jak jen nejlépe to umíte. Restartu mise se zde rozhodně nevyhnete a o to lepší pocit jsem měl při každém doznání.

Hra tedy opravdu není pro každého a jestli máte radši akci, tak se tomuto titulu obloukem vyhněte. Ovšem, pokud máte rádi kvalitně napsaný příběh, pomalé tempo a rádi přemýšlíte nad každým vaším činem, tak tato hra je pro vás jako dělaná a za vaši pozornost určitě stojí. Za tým Indiána můžeme doporučit na krásných 7 z 10.