Hráči definitivní edice druhého dílu Age of Empires se mohou těšit v pořadí na pátý placený dodatečný balíček. Po návratu do Říma dojde na The Mountain Royals s novými civilizacemi, kampaněmi a aktualizací.

„Objevte bohatou historii a neznámé příběhy dvou pozoruhodných civilizací,“ láká Microsoft na Gruzínce a Armény. Současně jsou tady tři nové a plně dabované kampaně (Tamar, Thoros Veliký a Ismail) a aktualizace civilizace Peršanů.

S Gruzínci vybudujete nezdolné království ve stínu pohoří Kavkaz a využijete těžko přístupného terénu ve svůj prospěch při odrážení početných nepřátelských nájezdů. Unikátní gruzínskou jednotkou jsou monaspové tvořící oddíly těžké kavalerie, jejichž síla roste se zvyšujícím se počtem jezdců.

Za Armény budete modernizovat starobylé království v horské krajině poblíž jezer Van, Sevan a Urmia. Unikátními arménskými jednotkami jsou zdatní střelci z kompozitních luků, jejichž šípy dokážou prorazit i to nejsilnější brnění, a bojoví mniší coby pěší jednotka schopná postavit se nepříteli i léčit vlastní a spojenecké oddíly.

Aktualizace pro Peršany zve k překonání kopcovité krajiny v čele obávané perské kavalerie. Civilizaci obohatí o savary, což je unikátní perská náhrada za paladiny specializované na likvidaci nepřátelských střeleckých oddílů.

TŘI NOVÉ NAPÍNAVÉ KAMPANĚ

Tamařin vzestup: Legendy o Davidu Staviteli se staly inspirací pro příběh mladé a energické Tamar, jež nastupuje na otcovský trůn s ambiciózními plány pro své království. Brzy však zjistí, že udržení moci nezáleží jen na jejím urozeném původu. Dokáže první gruzínská královna uspět navzdory pochybám a zanechat ve své zemi nadčasovou stopu?

Thoros Veliký: Malé království Kilikijské Arménie se rozkládá mezi dvěma nepřátelskými impérii a jeho vládnoucí rod je držen v byzantském zajetí. Když se princi Thorovi podaří uprchnout, vydá se na nebezpečnou výpravu za osvobozením rodné země, ale nebudou to jen Byzantinci, před nimiž se bude muset mít na pozoru. Celý region mají na dosah i Seldžučtí Turci a na dále jihu spřádají své plány nemilosrdní franští křižáci.

Ismail: Osiřelé zázračné dítě Ismail vede mystický řád Safavidů napříč válkou rozervanou Persií. Podaří se tomuto charismatickému vizionáři položit základy jedné z nejvelkolepějších říší islámského světa, nebo mu sny o vlastní velikosti přinesou zkázu?

Age of Empires II: Definitive Edition – The Mountain Royals vyjde v úterý 31. 10. 2023 na platformách Xbox, Microsoft Store a Steam. Cena je 322,15 Kč na Microsoft Store a 14,99€ na Steamu. V obou případech je do vydání sleva.