Už zítra (20. 12. 2020) v osm ráno vyjde demoverze Poldy 7, aby si nedočkaví fanoušci mohli nové dobrodružství známého Pankráce na svých počítačích s operačním systémem Windows vyzkoušet - demo stáhnete z oficiálních stránek hry.

V rámci dema budou mít hráči možnost odehrát první scénu, která bude v plné verzi sloužit jako tutoriál, ale v demoverzi si ji budete moci zahrát bez nápovědy. Poté bude hráčům umožněno projít se po dalších několika pozadích. V těchto pozadích bude ukryto tajné heslo, se kterým bude spojena soutěž. Kdo z hráčů najde heslo jako první, vyhraje hlavní cenu této soutěže a tou bude umístění jeho karikatury v síni slávy v plné verzi Poldy 7. Další hráči v pořadí pak budou odměněni limitovanou edicí a hracími kartami Polda. Všichni, kdo heslo najdou do 31. 1. 2021, budou zařazeni do slosování o další dvě limitované edice hry Poldy 7.

Informace o soutěži budou průběžně zveřejňovány na facebookových stránkách série Polda.

Polda 7 v polovině letošního roku vybral na vývoj 1 437 011 korun od fanoušků. Petr Svoboda ze studia Zima software přitom požadoval 400 tisíc (tato částka se vybrala za méně než 24 hodin od spuštění kampaně). Hra má vyjít na konci příštího roku pro PC.

Potrhlý Pankrác v podání komika Luďka Soboty se tentokrát podívá na Celebritycon, setkání největších celebrit světa a vyřeší případ tajemného mimozemského stroje.

Grafika má být v podobném duchu jako u šestého dílu s tím, že účast na projektu přislíbil výtvarník Karel Kopic. U předešlého dílu si mnoho hráčů stěžovalo na přílišnou jednoduchost, proto se vývojáři budou snažit, aby tento díl trochu více potrápil vaše mozkové závity. Příběh se bude točit okolo mimozemského letadla a festivalu zvaném Celebritycon. To je místo, kde se schází mnoho světových celebrit. Budeme je tedy parodovat a dělat si z nich legraci. Nakonec Pankrác opět vyřeší složitý případ a zachrání svět.

„Polda je, v Čechách a na Slovensku, velice populární počítačová hra. Máme za sebou již 6 pokračování, poslední vyšlo v roce 2014, první v roce 1998. Za tu dobu si tato série získala již řadu fanoušků a je u nás velice populární. Jde o detektivní příběhy, které řeší potrhlý detektiv Pankrác, jehož dabingu se bravurně ujal komik Luděk Sobota. I další role jsou nadabovány populárními českými osobnostmi,“ uvádělo studio u crowdfunding kampaně.

„Někdy kolem roku 1996 si tři spolužáci jednoho dne řekli: Uděláme hru! A jak řekli, tak učinili. Vylosovali si, kdo bude kreslit, kdo bude programovat, kdo spát a pustili se do toho. A podařilo se jim to! A vznikla z toho jedna z nejúspěšnějších českých adventurních sérií, která se dočkala již šesti pokračování. Velkou zásluhu na tom měl i hvězdný dabing v čele s Luďkem Sobotou, Petrem Nárožným, Jiřím Lábusem, Sabinou Laurinovou a mnoha dalšími,“ dozvídáme se zákulisí celého příběhu.