Český a slovenský týden her je tu! Od dnešního dne probíhá akce, která oslavuje lokální tvorbu počítačových her, s názvem Czech & Slovak Games Week. Letošní čtvrtý ročník nabízí více než 270 titulů a slevy až 80 %.

Hlavními platformami akce jsou opět Steam a GOG, na kterých můžete využít atraktivní slevy na lokální hry. Streamy jednotlivých her, připravené pořady a autorské hraní budou k dispozici na stránce Steamu a umožní tak fanouškům nahlédnout do zákulisí tvorby.

Na Steamu jsou například slevy na loveckou simulaci Way of the Hunter (-50 %, 19,99€), Arma 3 (-80 %, 5,59€), Bzzzt (-10 %, 10,61€), Arma 3 Apex (-66 %, 6,79€), Machinarium (-75 %, 4,99€), Silica (-20 %, 15,99€), Polylithic (-15 %, 12,57€), Imperiums: Greek Wars (-62 %, 11,39€), Samorost 3 (-75 %, 4,99€), Hrot (-20 %, 13,43€), Original War (-45 %, 2,46€) nebo The Gray Man (-25 %, 11,09 €).

„Czech & Slovak Games Week se stává nejen významnou událostí pro hráče, ale i pro malá a střední studia, která se snaží zviditelnit na globálním trhu. Jsme pyšní, že můžeme tuto událost pořádat a podporovat tak naše talentované vývojáře,“ uvedl Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů a člen představenstva Hospodářské komory ČR.

Navzdory pandemii i všem nepřízním herní průmysl v Česku stále roste a stává se významným odvětvím. Pro malá a střední studia je ale náročné dostat své hry na světový trh a získat pozornost zahraničních hráčů. „S radostí sledujeme, jak se zájem o naši akci s každým rokem zvyšuje. Letos se zapojilo 115 studií a celkem se přihlásilo přes 270 titulů, což je fantastické číslo, které ukazuje, jak bohatá a rozmanitá je naše herní scéna,“ dodal Pavel Barák.

Celý týden bude nabízet nejen slevy na hry, ale také příležitost dozvědět se více o tvorbě her od samotných autorů. Seznam zapojených titulů a další informace najdete na oficiálním webu akce.

Herní týden organizují Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) a Slovenská herní asociace (SGDA) za pomoci partnerů Arkance Systems, Nine Rocks Games, produkce pořadu Indian a herního archivu Visiongame.cz.