Na konzole PlayStation 4 a Xbox One vyšel survival Green Hell od polského studia Creepy Ja. Hru si už v roce 2019 mohli zahrát majitelé počítačů a o rok později také hráči na Nintendu Switch.

Podle prvotních recenzí PS4 a Xbox One verze to vypadá, že se hra povedla. Zahraniční novináři chválí sandboxovou volnost při snaze přežít v amazonské džungli i příjemnou grafiku. Zamrzí drobné chyby s texturami, špatně vyřešený tutoriál a nepříjemné efekty s trháním obrazu.

Na českém PlayStation Store se Green Hell prodává za 659 Kč, zatímco na Xbox Store svítí cenovka 719 Kč. Ve všech verzích by měly být české titulky.

„Green Hell je parný boj o přežití v amazonském deštném pralese. Hráč se drží života zuby nehty a vydává se na vytrvalostní výpravu, zatímco účinky samoty ztěžka doléhají nejen na jeho tělo, ale i jeho mysl. Jak dlouho dokážete přežít proti neznámému nebezpečí? ptají se vývojáři.

Jste sami v džungli, nemáte jídlo ani vybavení, snažíte se přežít a najít cestu pryč. Hráč se drží života zuby nehty a vydává se na vytrvalostní výpravu, zatímco účinky samoty ztěžka doléhají nejen na jeho tělo, ale i jeho mysl. Jak dlouho dokážete přežít proti neznámému nebezpečí?

Na této výpravě nečekejte žádnou pomoc z venkovního světa. K dispozici máte jen své holé ruce a budete se muset naučit skutečné techniky přežití, abyste si mohli postavit přístřeší, vyrobit nástroje a zbraně k lovu i obraně. Džungle vám bude neustále usilovat o život, neboť budete bojovat jak s divokými zvířaty, tak s tropickými nemocemi. Hráči také budou muset čelit pastem, které nastraží vaše vlastní mysl, a strachu, který se plíží v temnotě nekonečné džungle.“