Po dvou letech v předběžném přístupu se do plné verze dostane netradiční simulace Hardspace: Shipbreaker, ve které rozebíráte vesmírné lodě a získáváte z nich cenné materiály.

Hardspace: Shipbreaker vyjde v plné verzi 24. 5. letošního roku a bude dostupný nejen na Steamu, ale také v Microsoft Store a v předplatném PC Game Pass.

Titul má od hráčů velmi kladné hodnocení. Líbí se jim detailně zpracované rozebírání opuštěných vesmírných lodí z orbitálního vrakoviště, postupné vylepšování vybavení a v neposlední řadě riziko, které s touto náročnou prací souvisí. Musíte být obezřetní, rozmyslet si jednotlivé kroky a neustále dávat pozor, aby obrovská kosmická loď nevybouchla a tlak vás nevystřelit do prázdného vesmíru. Při hledání cenného materiálu a rozřezávání lodí laserem je nutné dávat pozor na palivové potrubí nebo napájecí kabely. Když to zvládnete, získáte drahocennou kořist. Když ne, zemřete a váš dluh se prohloubí. Už na začátku hry jde o 999 999 999 kreditů.

Hardspace: Shipbreaker připravují autoři Homeworldu, lákají na příběhovou kampaň o délce více než 40 hodin a neomezenou zábavu s procedurálně generovanými loděmi různých typů. Právě aktualizace na verzi 1.0 přidá závěrečný akt kampaně, možnost uložit si rozpracované záchranné akce a později se k nim vrátit, achievementy a další maličkosti. Plus dojde na vylepšení postupu, ekonomiky a vybavení, stejně tak na vylepšení výkonu a stability hry. Fanoušci ještě doufají v nové typy lodí.

Dříve se vývojáři netajili touhou přinést Hardspace: Shipbreaker na konzole. Zatím ale tyto verze nepotvrdili.