Na Games Awards v roce 2018 jsme mohli poprvé slyšet o indie titulu Among Trees od FJRD Interactive, který na první pohled vypadal úžasně. Hra sází na svůj vizuál, který trošku připomínat nejen barvami, ale i siluetami Firewatch od Campo Santo.

Hra je survival sandbox, kde se vžijete do role poustevníka a prožijete vše, co k takovému životu patří. Abyste tak přežili, tak si budete muset postavit vlastní přístřeší, starat se o vlastní zahradu, vyrábět nové předměty, vařit, lovit anebo si jen tak zajít na ryby. V podstatě by se dalo říct, že je to tak trochu něco jako The Long Dark. Ovšem tady se vaším nepřítelem nestane zima, ale divoká zvěř, které se budete chtít co největším obloukem vyhnout, pokud to jen trochu půjde.

Překvapením pro nás bylo ale to, že hra už vyšla, i když jen v předběžném přístupu, a to na Epic Games Store, kde si ji můžete pořídit za 13,59€, tedy něco kolem 370 Kč.

Tak uvidíme, jak se Among Trees podaří uspět mezi řadou survival simulátorů. Na první pohled hra ale vypadá více než pěkně.