Dnes mám smutnou zprávu pro fanoušky online karetní hry Fable Fortune, která je už delší dobu dostupná na PC (Windows 10) a Xboxu One zcela zdarma. Bohužel dle vyjádření vývojářů s námi už moc času nepobyde. Hra totiž neměla příliš velký úspěch a Flaming Fowl Studios se rozhodlo vypnout její servery.

Vývojáři zveřejnili příspěvek, ve kterém děkují všem fanouškům i členům týmu a oznamují, že k vypnutí serverů dojde 4. března/marce 2020. Zároveň zmínili i uzavření prodeje herního doplňkového obsahu. Hráči si už nyní nemůžou koupit nové balíčky karet. Ovšem pokud vám zbyly ještě nějaké neotevřené balíčky, můžete je do vypnutí serverů otevřít. Třeba vám zrovna padnou dobré karty.

Titul Fable Fortune to neměl nikdy jednoduché. Nejdříve se vývojářům na jeho realizaci v rámci kampaně na Kickstarteru nepovedlo vybrat dostatek peněz. Poté, co sehnali peníze z jiných zdrojů, vydali hru s hromadou chyb v předběžném přístupu, který opustila teprve před dvěma lety a odnesla si od kritiků dosti negativní recenze. Přitom mělo jít o hru oživující slavnou sérii Fable.

I když Fable Fortune dopadlo velmi špatně, stále je zde naděje v podobě nadcházejícího Xbox Series X, na němž by mohl další díl Fable vyjít. Dokonce tomu řada různých informací nasvědčuje. Ty tvrdí, že na novém Fable pracuje tým zodpovědný za sérii Forza Horizon. Údajně se má jednat o restart značky.