Gabe Newell se vyjádřil ohledně jeho preference next-gen konzolí. Stalo se tak poté, co “uvízl” na Novém Zélandu kvůli vypuknutí pandemie a situace mu tak znemožnila cestu zpět

Spoluzakladatel společnosti Valve je tak od března na takové “dovolené”, původně Zéland navštívil po dokončení Half-Life: Alyx, avšak po omezeních, která přišla v souvislosti s vypuknutím pandemie, byl nucen svůj pobyt prodloužit. A využil ho i pro poskytnutí rozhovoru v národní televizi. 

Přečtěte si také: Výkon + rychlost + kompatibilita = Xbox Series X

Jeho poslední vystoupení bylo v The Project a moderátoři show se krom několika dalších otázek zeptali, jakou next-gen konzoli preferuje. Jeden by možná čekal, že nebude chtít na takovou otázku odpovídat, případně se nad ni alespoň zamyslí. Gabe však odpověděl bez váhání Xbox Series X. Zdá se, že nad PlayStation 5 ani chvilku neuvažoval.

Moderátoři se následně zeptali, proč zrovna Xbox. Gabe bez dalšího zaváhání odpověděl jednoduše "protože je lepší!". 

Gabe zdůraznil, že sice většina vývoje, na kterém pracuje, je na PC, ale pokud by si on sám měl vybrat mezi Xbox Series X a PlayStation 5, tak jeho favoritem je nový Xbox

Rozhodně je to zajímavé už jenom proto, že vlastně hlavním argumentem je, že je dle něj pouze lepší. Co na to říkáte vy?