Když Microsoft kupoval Activision, slíbil, že knihovnu Game Passu rozšíří o všechny jeho tituly, zejména pak o sérii Call of Duty. Zatím jsme se dočkali pár dílů a zřejmě je na cestě další.

Teď nemáme na mysli nadcházející díl Black Ops 7, ale jeden starší kousek, konkrétně původní Modern Warfare 2 z roku 2009, ne remaster. Na možný příchod do předplatného upozornil uživatel TypicalNarr na Redditu, kde ukazuje screenshot reklamy na Game Pass Premium. Na něm kromě jiných her je obrázek právě Modern Warfare 2. Není to tedy úplně oficiální potvrzení, ale vzhledem k tomu, že ve službě se již nachází stejnojmenný díl z roku 2022, tak je příchod tohoto mnohem populárnějšího dílu otázkou času.

Je trochu škoda, že Microsoft nedá celou franšízu najednou, ale dávkuje si to postupně. Nevím, jestli je to záměr nebo tomu brání nějaké jiné okolnosti, ale z právního hlediska by tomu nic bránit nemělo. Téměř každý díl je sice k zakoupení na Xbox Store, včetně dílů z Xboxu 360, ale jejich cena je při nejmenším diskutabilní. Za takový Black Ops 2 si Microsoft, potažmo Activision účtuje 1449 Kč, což za takhle starou hru je pálka. Řešením je samozřejmě i fyzická edice, která se dá sehnat za pár korun. Uvidíme tedy, za jak dlouho se Modern Warfare 2 objeví v Game Passu. Možná už ve druhé vlně nových her ke konci tohoto měsíce, případně pak v období kolem Vánoc.