Wormsíci jsou zpět! A ještě před tím, než začnete nadávat, že to už nejsou wormsíci, protože jde o real-time akci, tak vás zarazím. Ano, došlo ke změně, která zprvu štvala i mě. Jenže po prvním hraní mi tak nějak došlo, že tahle změna Wormsům prospěla a zkrátka cílí na trochu jiné publikum. A opravdu nejde o špatný titul, jen k úžasnosti má přece jen daleko. Při psaní recenze mi došla druhá věc… rozhodně bych nechtěl hrát panákovanou se slovem Worms. Teď ale k intru.

Po odehrání tréninku mi okamžitě došlo, že jde o klasickou 2D twin-stick střílečku. Jenže pak se přidaly všechny ty známé zbraně, upištěný pazvuk wormsíků a hlavně exploze všude na obrazovce. Je opravdu nezvyk hrát takový titul, možná ještě větší nezvyk než hrát Worms 3D.

Hra má tři základní režimy – Deathmatch, Last Squad Standing a Last Worm Standing. První režim netřeba představovat, druhý režim je takový menší Battleroyale, kde ve skupině tří wormsíků utíkáte před nebezpečným plynem a zároveň se snažíte pozabíjet ostatní wormsíky. Na začátku si dokonce můžete vybrat spawnpoint a rovnou i vidíte, kde se nachází některé bedny s tím, že červené jsou zkrátka nejlepší. Last Worm Standing je v podstatě to stejné, jen jste na vše sami. Nedávno byl přidán i režim The Lab, který vám umožní hrát modifikované hry. A to je bohužel vše. Žádné zabírání území, nebo capture the flag. Vývojáři slíbili, že se o hru budou starat, tak snad postupně přidají další herní režimy.

Co ale musím pochválit, tak to jsou samotné mapy. Máme zde tři základní, které jsou do detailu promakané. Máme zde výtahy, nejrůznější kanalizace, ventilace a další zkratky, lana, nebo dokonce i portál, který změní střed mapy. Do toho vás může sejmout metro, nebo obrovská raketa. Zkrátka hra je v tomhle ohledu dost promakaná a kutálet se po ní je zábava i po několika hodinách hraní.

Ale stejně je na hře nejlepší to líbezné *Hallelujah*, to nikdy neomrzí. Máme tu revolver, automatickou pušku, zbraň, která střílí další zbraně, výbušnou ovečku, a hlavně svatý granát. Bohužel je očividné hned po chvíli, které zbraně jsou zkrátka silnější. Raketomet, nebo několika násobný raketomet? No vzhledem k tomu, že druhý má stejný dostřel a větší plochu zásahu, tak rozhodně druhý. Revolver, nebo brokovnice? Pokaždé brokovnice…

Radost vám ale udělají kosmetické doplňky, které si odemykáte levelováním, nebo po určitém počtu zabití. Můžete si za skutečné peníze zakoupit balíček kostýmů, ale hra vám tento fakt nijak nepředhazuje, a hlavně nejde o šíleně velké množství, spíš jen menší doplněk, pokud chcete podpořit vývojáře. Protože jinak si kostýmy kupujete za herní měnu, kterou máte neustále kvanta.

Vývojáři rozhodně neudělali jen rychlého klona jiných her, aby získali naše peníze, ale doopravdy vložili do hry, jak se říká, srdce. Jo a hlavně wormsíky, takže to máme nejen konec recenze, ale rovnou dalšího panáka.