Určitě jste jako malí chtěli být policistou, po dvouleté odmlce se nám vrací This is the Police a znovu se můžete stát velitelem policejní stanice. To jestli se druhý díl povedl stejně, si povíme v této recenzi.

Korupce? Žádný problém!

V druhém díle hrajete stejně jako v jedničce za napůl zkorumpovaného policistu Jacka Boyda a operujete v malém zasněženém městečku Sharpwood. Vzhledem k tomu, jak je městečko malé, tak se vám vejde na mapu i ve více detailech než město v prvním díle. Ve druhém díle je pak největší novinkou tahový režim, ve kterém můžete se svoji jednotkou zneškodnit zločince „vlastníma rukama“. Na první pohled tahový režim vypadá velmi dobře, ale má své chyby. Skoro vždy se musíte snažit o to udělat misi potichu, protože když se vám to nepovede a půjdete do přestřelky, tak ve většině případů z toho vaše jednotka nevyjde dobře. Dále se stává, že jste ve slepé uličce a nemůžete nic dělat. Hra automaticky neukončí misi a vy byste museli čekat kdoví jak dlouho než by zločinci vaše policisty úplně zneškodnili. Až tehdy by mise skončila. Nepřátelé si vás pak všimnou jedině tehdy, když jim projdete před nosem, jinak třeba když proběhnete dva metry před nimi a schováte se za krabici tak vás neuvidí. Tahový režim je tedy zajímavý nápad, ale není dotáhnut do úplného konce.

Vaši policisté jsou vám buď věrní, nebo ne. To se liší podle toho, jak svoji stanici vedete a staráte se o své zaměstnance. Na každý den si musíte zvolit novou směnu, která pracuje celý den. Takže když máte policistů nedostatek, tak musíte řešit únavu a to, že se jim prostě pracovat nechce. Někteří policisté chodí do práce s kocovinou, jiní mají problém doma s pračkou. Vy musíte řešit, jestli je vyhodíte a tím přijdete o vaší pracovní sílu nebo jim dáte den volna, aby si všechno dodělali a druhý den se zase vrátili zpět. Únava a kocovina policistů má pak za vinu to, že se cestou na místo zločinu vybourají, takže skončí v nemocnici nebo v nejhorším případě zahynou. Osobně moc nechápu, když si na daný zločin vyberete třeba čtyři policisty z toho má jeden kocovinu a cestou se vybourá jenom ten jeden. Nevím tedy, jestli máte v Sharpwoodu, kde operujete, tolik aut, že každý policista jezdí v jednom, nebo že všichni z auta stačili vyskočit, před tím, než se daný policista vyboural.Každý policista má počet „hvězdiček“, který je potřeba na dosazování do jednotlivých případů. Potom mají dovednosti, které postupem času každou misí vylepšujete a tím si u každého policisty odemykáte perky, které použijete v tahovém režimu, jinak jsou vlastně úplně k ničemu. A jako konečnou věc co vaši policisté mají je vybavení (obušky, tasery, pepřový sprej), které jim vždy na začátku směny rozdělíte, a to se jim hodí jak v tahovém tak normálním režimu.

Probírání důkazů

Co se týče jednotlivých zločinů, které každý den řešíte, tak jsou buď tahového typu, rozhodovacího typu, kdy jste na dané místo dojeli a máte se rozhodnout, jak situaci vyřešíte nebo jenom poplašné zprávy, které pak dále ve hře působí docela trn v patě. Třeba když vyšlete půlku své jednotky na místo, kde nakonec nic není a kvůli tomu zameškáte bombový útok, kde zahynou civilisté. Na zločiny pak samozřejmě musíte pečlivě vybírat policisty, podle toho jakého je zločin typu.Kromě každodenního chytání zločinců, pak svoje policisty vysíláte i na celodenní šetření, kde vyšetřujete třeba krádež nebo vraždu. Máte více scénářů a podle důkazů musíte vybrat ten správný. Zločinci jsou někdy členi gangů. Tyto členy pak můžete vyslýchat a mučit za účelem najít další z gangu, všechny je pochytat a zatknout.Za všechny vaše pochytané zločince a úspěchy dostáváte body, za které pak na konci každého dne můžete najímat další policisty nebo kupovat vybavení, za neúspěchy jako, že vám utekl zločinec, zemřel policista nebo zahynul civilista se vám pak body strhávají.

Poslední věc, kterou bych chtěl zmínit jsou policejní zátahy. Ty se odehrávají v tahovém režimu a na plánovaní máte většinou více dní. U těchto zátahů ve fázi připravování musíte sesbírat všechny informace dostupné od lidí, kteří vám je ale nedají zadarmo. Za tyto informace zaplatíte penězi nebo věcmi, které zabavujete v jednotlivých případech. Můžete poslat i policistu s odposlechem, abyste mohli být více připraveni. Dále pak dosadíte policisty na pozici, kam se nejvíce hodí, podle toho jak mají vylepšené dovednosti a jdete do akce. Hra This is the Police 2 byla zajímavá, ale ne po celou dobu hraní. Po nějaké době začala být lehce monotónní a věci se začali opakovat. Kvůli jedné chybě jsem musel hrát hru znovu, než jsem se dostal ke konci. Tato hra má hromadu nápadů, které vypadají výborně, ale nejsou bohužel dokončeny. A jestli je tedy druhý díl lepší jak první? Za mě rozhodně ne, protože první díl mi přišel, že razí zásadu v jednoduchosti je síla. Ve druhém díle se snažili k té jednoduchosti přidat hromadu nových prvků, která většina z nich nefunguje tak jak má a to ten dobrý koncept těchto nápadů úplně potopilo. Hodnotím 5/10.