Maminka mi vždycky říkala, že lékaři jsou dobře placení, ale nikdy mi neřekla, že stát se jedním je tak lehké! Surgeon Simulator 2 je tedy novinka, ale díky němu nebylo nikdy jednodušší vzít do ruky skalpel!

MULTIPLAYER PRO AŽ 4 HRÁČE

A to myslím doslova, protože oproti prvnímu Surgeon Simulatoru jsme se v tomto novém kousku dočkali nejen hezké grafiky, ale i pořádně vyladěné hratelnosti, a dokonce pravého multiplayeru! Sice se nedočkáte operací mozku anebo mimozemšťanů, ale namísto pouhé ruky budete ovládat celé tělo! Což je úžasné, protože konečně můžete hrát s hlavami svých pacientů baseball!

Samozřejmě, základem celé hry jsou operace, které se oproti prvnímu dílu omezili na transplantace orgánů v břiše anebo celých končetin, a možná právě proto jsou po nějaké době silně repetetivní. Přesto se můžete těšit i na logické hádanky a na prozkoumávání zajímavého prostředí, což je možné právě díky tomu, že ovládáte celou svoji postavu. Jen moc nekoukejte kolem, protože zdejší prostory mají také oči a často na vás koukají zpět!

V RÁMCI MEZÍ ZAJÍMAVÝ PŘÍBĚH

Překvapením pro některé může být i příběhová linka, která by sice nevyhrála Oskara, ale snaží se velmi pěkně a dá vám alespoň malý důvod pokračovat ve hře, když už vám samotné operace lezou krkem. 

I po skončení příběhu vás ovšem čekají další a další operace. K dispozici vám jsou nástroje k vytvoření vašich vlastních úrovní, takže si můžete užít nejen jejich tvorbu, ale i hraní. Pokud si navíc přizvete kamarády, budete se konečně bavit tak, jak by se to hodilo po celou dobu hry.

Hra od nás tedy dostává 6 z10 bodů jakožto velmi povedený kus, který si ale moc neužijete solo a ani nenabídne nic převratného. Tedy, kromě toho baseballu s hlavami.