V roce 2008 na Ubidays se objevil teaser trailer na pokračování povedené a u hráčů oblíbené akční adventury Beyond Good and Evil. Po téměř desetiletém mlčení byla hra na konferenci Ubisoftu v rámci E3 2017 oficiálně oznámena. Zdlouhavý vývoj teď dostává novou naději, Beyond Good and Evil 2 má nového hlavního scenáristu. Touhle pozicí se pochlubila Sarah Arellano.

Arellano dříve pracovala jako narativní designérka pro Blizzard na World of Warcraft a ve studiu Volition na restartu Saints Row. Ubisoft přivítal Sarah ve svém týmu a vzkázal, že tým usilovně pracuje na tom, aby splnit slib daný komunitě.

Mezitím studio Ubisoft Montpellier shání další zaměstnance. Vypadá to, že Beyond Good and Evil 2 chytá druhý dech, ale s největší pravděpodobností nebude tím, jak si hru představoval Michel Ancel, autor Rayamana a původního Beyond Good and Evil, jenž v září 2020 z Ubisoftu odešel.

Na začátku letošního roku se objevily zprávy, že titul je ve fázi předprodukce. V květnu tohoto roku studio Ubisoft v Barceloně hledalo senior gameplay animátora pro Beyond Good & Evil 2, hru označilo za jeden z nejambicióznějších projektů Ubisoftu