Minutový filmeček přináší datum vydání kooperativní first-person střílečky Warhammer 40,000: Darktide od autorů úspěšné série Vermintide ze studia Fatshark. Hra vyjde 13. 9. letošního roku na Xbox Series X/S a PC, přičemž hned první den bude dostupná také v předplatném Xbox Game Pass.

Ze zmíněného videa si moc dobrou představu o titulu neuděláme. Doprovodná tisková zpráva láká na boj proti nepřátelským hordám. V temném a nebezpečném úlovém městě Tertium se jim můžete postavit sami, ale největší zábavu si máte užít v doprovodu dalších tří hráčů. Stejně jako Vermintide, tak i Darktide sází většinu svých karet na kooperaci.

„V hlubinách úlu hrozí, že semínka korupce způsobí drtivý příliv temnoty. Kacířský kult známý jako Admonition se snaží převzít kontrolu nad planetou Atoma Prime a zpustošit její obyvatele. Společně se svými spojenci z Inkivize musíte nepřátele zlikvidovat dříve, než město podlehne Chaosu,“ dočteme se více o zápletce.

Při hraní bude nutné zvážit rovnováhu mezi bojem na dálku a na blízko. Při boji zase máte pociťovat dopad každého máchnutí řetězovým mečem nebo plamenné střelby z lasgunu. Vše ovšem záleží na tom, jakou třídu si vyberete a jak si přizpůsobíte sadu dovedností a vybavení.