Spekulace o návratu staršího Total War se naplnily. Společnost Sega dnes oznámila, že již 29. 4. letošního roku pro počítače vydá plně remasterovanou verzi Total War: Rome. Vytvořilo ji studio Feral Interactive ve spolupráci s Creative Assembly a bude se prodávat za příznivých 29,99 eur. Pokud vlastníte Rome: Total War, tak získáte 50% slevu. Ta platí do 1. 6. 2021. České titulky potvrzeny nebyly.

Total War: Rome Remastered má přinést moderní herní zážitek s ohledem na původní Total War. Hráči mají znovu prožít odkaz, který definoval oceňovanou sérii strategických her, a to díky řadě vizuálních a herních vylepšení. Znovu se ponoříte do této klasiky, kde jako nikdy předtím budete budovat své impérium, velet v litých bitvách a dobývat starověký Řím.

Remaster má kompletně předělaný vzhled, podporu ultravysokého rozlišení, nové frakce (16 frakcí, které byly dříve uzamčeny, dohromady celkem 38 hratelných frakcí) a vylepšenou přístupnost.

„Jakou lepší záminku člověk má se vrátit k mistrovskému dílu než 20. výročí série Total War?“ ptá se Rob Bartholomew, produktový ředitel ve studiu Creative Assembly. „První vydání hry Rome pro nás odstartovalo výjimečné období, protože se jednalo o náš první průlomový titul. Je úžasné, že jsme dostali možnost ho s našimi přáteli ze studia Feral remasterovat.“

„Práce na zremasterování takové klasiky, jako je hra Rome, byla vzrušující výzva: trochu jako znovu brousit korunovační klenoty,“ uvedl David Stephen, generální ředitel studia Feral Interactive. „Z výsledku jsme nadšeni a doufáme, že fanoušci téhle skvělé franšízy budou taky.“

Vylepšenou grafiku: Díky plnému 4K rozlišení, nativní podpoře ultravysokého rozlišení a přepracovanému prostředí a modelů bojiště a postav přivádí hra Total War: ROME REMASTERED tento klasický strategický titul do éry moderního hraní.

Nový herní obsah: Válčete na nových frontách se 16 kdysi nehratelnými frakcemi, přidanými k původním 22, vysílejte nové obchodnické agenty na mise, aby na mapě založili lukrativní obchodní sítě, vyplácejte obchodníky soupeřů a prosaďte ekonomickou moc své říše.

Modernizované funkce: Hráči si mohou s novými funkcemi, jako je využití taktické mapy během bitev nebo tepelných map a překrytí ikon v režimu kampaně, užít větší kontrolu než kdy dřív. Vylepšeny byly také již existující mechaniky, včetně přepracovaného systému diplomacie, rozsáhlejších stupňů přiblížení kamery ve hře a otáčení kamery na mapách kampaně.

Vylepšený systém nápovědy: Byla přidána obsáhlá vylepšení nápovědy, včetně předělaného tutoriálu, nové Wiki dostupné přímo ve hře, rozsáhlých rad a tipů a vylepšené srozumitelnosti pro barvoslepé hráče.

Multiplayer napříč platformami: Hráči si u franšízy Total War mohou poprvé užít PvP multiplayer napříč platformami mezi operačními systémy Windows, macOS a Linux.

Kompletní původní obsah: Hra Total War: ROME REMASTERED zahrnuje v nádherných nových detailech rozšíření Barbarian Invasion a Alexander a hráči také získají přístup k původní kolekci ROME: Total War Collection (hratelné pouze na Windows).