Za mladého Sherlocka Holmese jsme si mohli zahrát loni v detektivce Sherlock Holmes: Chapter One. Teď se ukrajinské studio Frogwares vrací ještě dál a připravuje remake hry The Awakened z roku 2007, kde se mladý Sherlock postaví stvůrám Cthulhu.

Včera večer byla na dokončení remaku Sherlock Holmes: The Awakened spuštěna kampaň na Kickstarteru a požadovaných 71 658 dolarů se vybralo velmi rychle. V době psaní hráči přispěli částkou přes 90 tisíc dolarů.

„Za normálních okolností bychom si financování naší další hry zajistili sami z prodeje našich předchozích titulů a podle toho bychom plánovali vývoji. Ale tato válka na nás neustále vrhá nové výzvy, které pokaždé vyžadují, abychom se zastavili, přeskupili a přizpůsobili. To vyžaduje čas, úsilí a v mnoha případech i peníze, které byly vyčleněny na financování výroby hry. Proto jsme se rozhodli spustit crowdfundingovou kampaň,“ vysvětlují Frogwares s tím, že zaměstnávají více než 90 lidí.

U příležitosti crowdfundingu byl zveřejněn první trailer a zopakovány týden staré informace. The Awakened bude kompletní remake, který se drží tajemného příběhu inspirovaného H. P. Lovecraftem, jenž je protkán příběhovým obloukem mladého Sherlocka Holmese, který se ujímá svého prvního velkého případu, jakmile se usadí v Londýně. Pomáhat mu bude nově poznaný parťák John Watson.

Těšit se můžete na návštěvu viktoriánského Londýna, Švýcarska, New Orleans a skotské vysočiny. Jak se sami můžete podívat, remake si bere hodně nejen z předchozího Sherlocka Holmese, ale také z více hororové akce The Sinking City.

Hra vyjde na PC, obě generace konzolí PlayStation a Xbox a Nintendo Switch někdy v příštím roce. Potěšující zprávou pro tuzemské hráče je přítomnost české lokalizace ve formě textu. Lokalizaci potvrdil Petr Ticháček.

„Mohu s radostí a se svolením Frogwares potvrdit, že stejně jako v případě předchozích tří projektů této ukrajinské společnosti bude mít i Sherlock Holmes The Awakened české titulky, a to přímo v den vydání a na všech platformách, pro které je připravován,“ uvedl Ticháček v e-mailu.

„Frogwares o své hře tvrdí, že oproti původní verzi hry bude v remaku většina věcí přepracována a od základu změněna, což – jak jsem se již přesvědčil – je rozhodně pravda minimálně co se dialogů týče. Před 15 lety jsem měl tu čest přeložit do češtiny i původní verzi hry (v ČR a SR vydanou s podtitulem Procitnutí) a v herních textech nezůstal kámen na kameni.“