Někdo by si mohl myslet, že po vydání Metro: Last Light Redux se pokračování nedočkáme, ale opak je pravdou. Tak, jako se studiu Ubisoft nepodařilo uchránit trailer na nové Assassin's Creed Origins, které na internet uniklo před pár dny, tak se studiu 4A Games podařilo Metro schovat až do poslední chvíle.

Když se trailer poprvé objevil na plátně, nevěděli jsme co se to vlastně děje. Je to remaster? Pokračování? Když se hlavní hrdina Arťom vyškrábal ven z tunelů a otevřel dveře směřující na zničený zemský povrch, nevypadalo v okolí nic jako Moskva. To nám dává naději, že hra bude bude poprvé zasazená do otevřeného světa. Oba předchozí díly byly striktně příběhově lineární, s vyjímkou pár postranních uliček, kde se daly nalézt cenné věci, jako lékarničky, filtry do plynové masky a pár vojenských nábojů, které v Metru slouží jako peníze. 

V traileru byla také ukázaná nová zbraň, a to vylepšená kuše! Není jasné, zdali na začátku hry dostaneme kuši, kterou jsme mohli vidět v traileru, nebo jestli dostaneme základní kuši a budeme si ji postupně vylepšovat, jak je v Metru zvykem. Pro tichý postup hrou jsme v posledních dvou dílech museli používat pouze házecí nože a nebo tlumiče na zbraních.

Zvuky výbuchů a i pár ostatních zvukových efektů jsou stejné jako v obou předchozích hrách, zůstává otázkou, zda budou nahrazeny za nové.

Co ke konci traileru překvapilo byla funkční parní lokomotiva! Nevíme komu patří, ale žena, co Arťomovi pomohla do vlaku, je možná jeho přítelkyně Anna. Když Arťom vytáhl mapu, mohli jsme alespoň z části vidět, kde se bude tahle mise odehrávat. Vzhledem k tomu, že Arťom zachvíli odjede vlakem pryč, nebude to místo, kde se budeme dlouho zdržovat. Z mapy je ale jasné, že to bude blízko řeky Volgy. Když ovšem Arťom otevřel dveře na povrch, sundal si plynovou masku. V Moskvě bylo velmi málo míst, kde se dalo dýchat bez plynové masky, kromě moskevských tunelů, takže na světě zůstaly místa, kde se dá relativně žít normální život, když pomineme všechny ty mutanty.

Příběh se bude odehrávat po událostech knihy Metro 2035, takže nás určitě čeká velké dobrodružství. Ti co knihu četli, ví, kde se hra bude přibližně odehrávat.

Trailer celkově působil velmi apokalypticky, ale to je pro Metro zcela normální. Dočkat by jsme se měli nových zbraní, příšer lokací, a snad i toho otevřeného světa.

Datum vydání není stanoveno, ale trailer nám potvrdil, že to letos nebude.