Na Steamu a PlayStationu se objevil detailní popis nového akčního RPG titulu Elden Ring, které na konec ledna příštího roku připravuje japonské studio FromSoftware. Autorům série Dark Souls, Bloodborne a Sekiro: Shadows Die Twice při vzniku nového fantasy světa pomáhal George R. R. Martin, spisovatel románů Píseň ledu a ohně. Samozřejmě při vývoji nemohl chybět Hidetaka Miyazaki, známý kreativní ředitel, scénárista, designér a game director.

Níže kompletní popis Elden Ring:

Ovládni moc Prstenu Eldenů a staň se Pánem Eldenů v Mezikraji.

Zlatý řád byl porušen.

V Mezikraji, kterému vládne královna Marika Věčná, byl roztříštěn Prsten Eldenů, zdroj života stromu Erdtree.

Maričini potomci a polobozi si přivlastnili jednotlivé úlomky Prstenu Eldenů, známé rovněž jako Velké runy, a šílená pachuť jejich nově nabyté síly rozpoutala válku: Roztříštění. Válka, která znamenala odcizení Velké vůle.

Nyní se síla milosti dostane k Poskvrněným, kteří byli odmítnuti milostí zlata a vyhnáni z Mezikraje.

Ty, kdož mrtvý jsi, avšak stále žiješ, s milostí dávno ztracenou, následuj cestu do Mezikraje za mlžným mořem a staň před Prstenem Eldenů.

A staň se Pánem Eldenů.

Článek pokračuje níže.

KLÍČOVÉ PRVKY ELDEN RING

Nový fantasy svět: Odhal tajemství moci Prstenu Eldenů. Postav se protivníkům se silnou osobností a seznam se s postavami, které ti z vlastní motivace budou pomáhat, či naopak škodit v postupu nebo boji s děsivými tvory.

Průzkum světa v Mezikraji: Procházej úchvatným světem pěšky nebo na koni, o samotě nebo online s ostatními hráči. Nech se plně vtáhnout travnatými pláněmi, bažinami, horami, hrady a dalšími velkolepými místy, a to v rozsahu, jaký jsme dosud v žádném titulu od FromSoftware neviděli.

Hratelnost, která definuje nový žánr: Vytvoř si postavu a definuj svůj herní styl – experimentuj s širokou škálou zbraní, magických schopností i dovedností, které si osvojíš v různých koutech světa. Při rozhodování, jak přistoupit k průzkumu a boji, budeš mít k dispozici řadu různorodých možností.

Nové fantasy akční RPG: Povstaň, Poskvrněný, a nech se dovést milostí, ať můžeš používat moc Elden Ringu a stát se novým Elden Lordem v Mezizemí.

Rozsáhlý svět plný napětí: Rozsáhlý svět, který hladce propojuje otevřená pole s různými situacemi a obrovské kobky s komplexním trojrozměrným designem. Během průzkumu vás čeká radost z objevování neznámého a překonávání hrozeb. To vše vede k obrovskému uspokojení.

Vytvořte si vlastní postavu: Kromě úpravy vzhledu své postavy můžete volně kombinovat zbraně, zbroje a magii, kterou budete používat. Můžete rozvíjet svou postavu podle svého herního stylu, například zvyšovat sílu svalů a stát se silným válečníkem, anebo zdokonalovat magické umění.

Epické drama zrozené z mýtu: Vícevrstvý příběh vyprávěný po částech. Epické drama, ve kterém se protínají různé myšlenky postav v Mezizemí.

Jedinečná online hra, která vás volně propojí s ostatními: Kromě hry více hráčů, kdy se můžete napřímo spojit s dalšími hráči a cestovat společně, podporuje hra i jedinečný asynchronní online prvek, který vám umožní pocítit přítomnost ostatních.

Elden Ring vyjde 21. 1. 2022 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.