Tohle už je opravdu špatný sen. Zástupci CD Projektu RED nás několikrát ujišťovali, že Cyberpunk 2077 již nebude odložen a vyjde avizovaného 19. 11. letošního roku. Dnes je ale vše jinak. Jedna z nejočekávanějších her byla odložena (už potřetí). Naštěstí by měla stále stihnout aktuální kalendářní rok, polské studio s Cyberpunkem 2077 počítá 10. 12. 2020.

V otevřeném dopise se fanouškům omluvili vedoucí CD Projektu RED. Adam Badowski a Marcin Iwiński vysvětlují, že hru odložili z důvodu dalšího testování, aby se ujistili, že Cyberpunk 2077 funguje dobře na každé platformě. Při tom připomínají vydání devíti samostatných verzí, včetně PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S prostřednictvím zpětné kompatibility PS4 a Xbox One verzí.

Přečtěte si také: V Cyberpunku 2077 budeme řídit rozličné vozy všeho druhu. Užijeme si i závody

Odklad po oznámení statusu Gold je netradiční. Sami představitelé CD Projektu RED píšou, že dokončení procesu certifikace pro dosažení zlatého statusu znamená, že hra je připravena a obsahuje veškerý plánovaný obsah. V takové chvíli ale práce nekončí a nadále se pokračuje na zlepšování hry skrz takzvaný day one patche. A právě tuto fázi CD Projekt RED podcenil. 21 dnů navíc může někomu připadat málo, ale u takto masivní a složité hry to může udělat velký rozdíl.

Cyberpunk 2077 bude vydán s českými titulky na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Bezplatné aktualizace s vylepšením pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S jsou nadále v plánu na rok 2021.