Série stříleček z první osoby Battlefield se dočká nového titulu už tento rok. Nový díl by měl být inspirovaný tím třetím a multiplayer pravděpodobně najednou pojme i 128 hráčů. O tom informoval leaker Tom Henderson, který se v minulosti často trefil.

Děj nové hry od studia DICE by podle něj měl jít ve stopách Battlefield 3 jak zasazením, tak směrem, nemělo by se ale jednat o remaster. Spekuluje se, že by mělo jít o takzvaný měkký restart série.

Přečtěte si také: DICE vysvětlují, jak ve střílečce Battlefield 2042 zajistí fair play

EA už ohlásila, že nový titul vyjde tento rok jak na PC, tak na novou generaci konzolí, podle Hendersona ale zavítá i na generaci předešlou. To s sebou ale logicky ponese nějaké kompromisy, mezi které by se mohl zařadit právě rozsáhlý multiplayer, který by na staré konzole doputoval jen v omezeném rozsahu.

O možných ústupcích ve verzi pro starší konzole insider řekl: „Bylo mi řečeno, že na verzi pro starší konzole pracuje jiná sekce studia DICE nebo jiné studio. A je to zkrátka něco, čeho bychom se neměli obávat.“

Henderson dříve informoval o tom, že se do hry po vzoru Call of Duty: Warzone chystá battle royale mód. Ačkoli říká, že si není jistý, zda tento mód nakonec bude do hry implementován, po leaknutí informací o velkých mapách by to nebylo překvapením.